מה הקנס על חלונות כהים- הכירו כדי שלא תקנסו

מה הקנס על חלונות כהים? הכירו כדי שלא תקנסו

משרד התחבורה פרסם בעבר כי חל איסור על ביצוע חלונות כהים בחלונות הקדמיים והצידיים והקנס על ביצוע פעולה זו היה בשווי 250 ₪. 

להשחרת חלונות הרכב חייג עכשיו: 052-9095446

אפשר גם להשאיר פרטים ונחזור אליך:

העלאת ערך הקנסות 

בשנת 2020 ולאור מקרים קשים שקרו בכבישי ישראל, החליט משרד התחבורה להעלות את ערך הקנסות בגין ביצוע פעולה זו של חלונות כהים בשמשה הקדמית ובשני החלונות הצידיים. מה הקנס על חלונות כהים כעת? בין 500 ₪ ל – 1,000 ₪. 

מעבר להטלת הקנסות הכבדים, רכב שיימצא במצב זה יורד מהכביש לאלתר ובעליו לא יוכלו לנהוג בו אלא לאחר שיתקנו את הליקוי הבטיחותי המהותי.

המסוכנות בעובדה שהחלונות הללו הם כהים

כאשר החלונות הללו הם כהים, הנהיגה הופכת למסוכנת מהסיבות הבאות:

  • הנהג אינו מסוגל לראות ראיית לילה מלאה, כיוון שחלק משדה הראייה שלו חסום.
  • נהגים אחרים אינם יכולים ליצור קשר עין עם נהג זה, כיוון שהוא לא רואה אותם.
  • אם קרתה תאונה, אין יכולת לכוחות ההצלה לנפץ את השמשה כדי להגיע לאנשים הפצועים וזאת בגלל המדבקה שהודבקה על השמשות.
  • כוחות ההצלחה אינם יכולים לראות מה קורה בתוך הרכב, כמה אנשים נמצאים בו, מה מצבם, האם הם חגורים בחגורת בטיחות ונתונים אקוטיים נוספים.

טסט לרכב בעל שמשות כהות 

על פי תקנת תעבורה מספר 356 רכב שיש בו שמשה קדמית ושמשות צידיות כהות, לא יוכל לעבור את המבחן השנתי. הנהג יידרש להסיר את המדבקות ורק לאחר מכן אפשר יהיה לגשת שוב לטסט. החוק מאפשר להדביק מדבקות כהות רק בשמשה האחורית ובשתי השמשות הצידיות שצמודות למושב האחורי. בשאר השמשות אין להדביק את המדבקות הכהות.

התקנה של מדבקות כהות 

הצוותים שלנו ישמחו לבצע עבורכם הדבקה של מדבקות על החלונות האחוריים באופן מיומן ומקצועי בכל מקום ברחבי הארץ. אנו מבצעים את ההדבקות רק על החלונות המאושרים בחוק.

אם קניתם רכב חדש, דברו אתנו ונשמח לתאם עבורכם את מועד הדבקת המדבקות הנחוצות לכם שיאפשרו לכם ליהנות מכל היתרונות של המדבקות הללו בכל הנסיעות שלכם. 

 

BCW

BCW

BCW מומחים בהשחרת חלונות לרכבים ודואגים לרכב שלכם למראה אלגנטי ויוקרתי, והכי חשוב - מגנים עליכם מפני קרני השמש ומסנן קרינת UV. והיתרון היחודי אצלנו - אנחנו מבצעים את ההשחרה בבית הלקוח!
BCW

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *