מתי נדע שצריך להחליף מצבר?

מתי נדע שצריך להחליף מצבר?

כשאנחנו נוהגים ברכב, אז די ברור לנו מתי עומד לאזול לנו הדלק ואנחנו צריכים למלא חדש, ברור לנו גם מתי הנורות ברכב עומדים להישרף, להיכבות ואנחנו נידרש להחליף אותן. זה נכון גם לגבי עוד שורה ארוכה של מאפיינים ופרטים שקשורים לרכב. הרי אנחנו יכולים לראות את זה בעיניים שלנו, אנחנו לא צריכים להיות טכנאי רכב וגם לא חשמלאי רכב.

להשחרת חלונות הרכב חייג עכשיו: 052-9095446

אפשר גם להשאיר פרטים ונחזור אליך:

אך יש דברים מסוימים שהרבה פעמים הם פחות גלויים לעין, למרות שגם בהיבטים אלה, כפי שנוכל לראות מיד, המצב השתנה במהלך השנים. דוגמה טובה לכך אנחנו יכולים לראות בהקשר של מצברים. כפי שאנחנו יודעים, מצבר הוא בטרייה וכמו שכל בטרייה מתישהו מתרוקנת, כך גם הבטרייה של הרכב, קרי המצבר, מתרוקן בנקודה מסוימת. ההבדל בין בטרייה כפי שאנחנו מכירים אותה, למשל ממכשירי סלולר לבין בטרייה של רכב, שכאן אנחנו לא יכולים למלא אותה שוב אלא אנחנו צריכים להחליף את המצבר.

כיצד אנחנו נדע מתי עלינו להחליף את המצבר? ברמת העיקרון, מצבר מחזיק מעמד בין שנתיים לארבע שנים. זה תלוי בסוג המצבר, באיכותו וכן באופי השימוש שאנחנו עושים ברכב. סביר להניח שאם מדובר ברכב נסיעות, אז המצבר יחזיק פחות מעמד מרכב רגיל. עם זאת, ברוב המקרים המצבר יחזיק מעמד ארבע שנים בערך.

אך אנחנו לא צריכים להגיע לשנה הרביעית שלו ולהחליף אותו. שכן היום כמעט בכל רכב, בוודאי ברכבים חדשים אנחנו יכולים לראות שהמצבר התרוקן שכן המנורה על לוח השעונים תזהיר אותנו מכך. בדומה לנורה שנדלקת כאשר הדלק אזל ועלינו למלא מחדש, כך גם נוכל לראות נורה נדלקת כאשר המצבר התרוקן. ההבדל הוא, שברוב המקרים הנורה של הדלק תידלק לפני שהרכב יתרוקן לגמרי ואנחנו נוכל לנסוע לתחנת דלק למלא מחדש. במקרה של המצבר, ברוב המכוניות הנורה תידלק רק אחרי שהמצבר יתרוקן לגמרי.

לפני סיום נציין, כל תהליך ההחלפה אמור להתבצע על ידי איש מקצוע שמבין בכך, על מנת שהוא יחבר את כל החוטים בצורה נכונה ונוכל לחזור ולהשתמש ברכב. אותו איש מקצוע, בין אם מדובר בעובד של המוסך, ניידת שירות או עובד מתוך של חנות מצברים, ידע גם להחליף את המצבר כפי שאנחנו מצפים, וגם לספק לנו את כל המידע שאנחנו צריכים אודות המצבר החדש, כך שנדע כיצד להשתמש בו, נדע כיצד לעבוד איתו בצורה אפקטיבית ולשמור עליו. ישנם אנשי מקצוע אמינים שיכולים הן לתת מענה מקצועי והן להציע החלפת מצבר בזול. למידע נוסף אודות החלפת מצבר לחצו כאן.

BCW

BCW

BCW מומחים בהשחרת חלונות לרכבים ודואגים לרכב שלכם למראה אלגנטי ויוקרתי, והכי חשוב - מגנים עליכם מפני קרני השמש ומסנן קרינת UV. והיתרון היחודי אצלנו - אנחנו מבצעים את ההשחרה בבית הלקוח!
BCW

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *