רוצה חלונות שחורים ברכב? הכר את תקנת משרד התחבורה 356

רוצה חלונות שחורים ברכב? הכר את תקנת משרד התחבורה 356

חלונות שחורים ברכב הם יתרון גדול המעניק נוחות מרבית עבור הנוסעים. עם זאת, משרד התחבורה חוקק את תקנת התעבורה שמספרה 356 כדי להסדיר נושא זה על כל רבדיו.

להשחרת חלונות הרכב חייג עכשיו: 052-9095446

אפשר גם להשאיר פרטים ונחזור אליך:

החשש הוא שעקב התקנת חלונות שחורים תהיה מגבלה בראייה המרחבית של הנהג והוא עלול לא לראות את כל מה שקורה על הכביש, דבר שיהיה סכנה עבורו, עבור הנוסעים ברכבו, ברכבים אחרים הנעים בסמוך אליו וגם של הולכי הרגל.

אדם המתקין חלונות כהים חייב לפעול על פי תקנה זה כיוון שכל חלון כהה אשר יותקן בדרך אחרת יצור מצב שהרכב לא יעבור את בדיקת הטסט השנתית ולא תהיה ברירה אלא להוריד את הציפוי.

תקנה 356 של משרד התעבורה

על פי התקנה המקורית 356 לתקנות משרד התעבורה, חל איסור על ביצוע כל שינוי בצבעם של שמשות הרכב. אסור לצרוב, צבוע, או לצפות את שמשות הרכב בציפוי חלונות בכל השמשות הקיימות בהיקף הרכב.

התקנה החדשה לחוק זה

בתאריך 27 לספטמבר 2005 , משרד התעבורה עדכן תקנה זו ופרסם את תקנה 356 ד’:

רישיונו של רכב לא יירשם ולא יחודש אם בוצע בחלונות הקדמיים שלו ציפוי, הדבקה, התזה של חומר או כל דרך אחרת שיצרו חלונות כהים. התקנה אינה אומרת במפורש את נושא השחרת החלונות הקדמיים והאחוריים.

תקנה 27 ה’ המטפלת גם היא בנושא זה, מגדירה כי קיים אישור לשימוש ברכב אשר בשמשה האחורית שלו בוצע ציפוי חלונות כהה וזאת בתנאי שהרכב מצויד במראות חיצוניות הן מימין והן משמאל המסייעות לנהג ומאפשרות לו ראייה של כל המרחב כנאמר בתקנה 27 ד’.

לנוכח חוסר הבהירות וההנחיה השונה, לא מבצעים אכיפה אם רואים כי קיים ציפוי בחלון האחורי של הרכב וזאת בתנאי שאכן יש שתי מראות צד המבצעות את הנראות הנדרשת.

היתרונות של השחרת חלונות ברכבים

היתרונות הרבים של השחרת חלונות ברכבים כוללים שמירה על הפרטיות, שמירה על טמפרטורה נעימה בנהיגה וגם כשנכנסים לרכב לאחר ששהה בחום בחניה.

BCW

BCW

BCW מומחים בהשחרת חלונות לרכבים ודואגים לרכב שלכם למראה אלגנטי ויוקרתי, והכי חשוב - מגנים עליכם מפני קרני השמש ומסנן קרינת UV. והיתרון היחודי אצלנו - אנחנו מבצעים את ההשחרה בבית הלקוח!
BCW

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *